O MNIE

„Obrazy mówią do nas symbolami, znaczenie ich i przesłanie może być indywidualną interpretacją każdego z odbiorców, Dlaczego maluję? Dla mnie malarstwo jest od samego początku pamiętnikiem. To tam ukrywam własne przeżycia, dowody wiary i niewiary, wyboistą drogę do miłości, smutne pożegnania, którym nie ma końca i kolejne, nowe początki. Obrazy definiują mnie. Kim więc jestem? Jaka jestem?”    

S.Michalska

Sylwia Michalska – ur. 1978 r. w Poznaniu, w latach 1997-2002 studiowała na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie w 2002 r. obroniła dyplom z malarstwa u profesora Wojciecha Sadleya. Obecnie mieszka i tworzy na Śląsku, ale również w Olsztynie, z którym jest mocno związana. Warmia i Mazury stanowią inspirację w jej twórczości. Tworzy obrazy abstrakcyjne dużego formatu oraz pejzaże i marynistykę – obrazy olejne na płótnie i starych deskach.

„Piękno jest jedynym miernikiem wolności człowieka”  (Nikos Kazantzakis)

Sylwia Michalska

*

Twórczość jest sensem mojego życia, zawdzięczam jej harmonię i spełnienie oraz coraz większą znajomość siebie. To ona powoduje spokój i ukojenie mej duszy. Dzięki niej rejestruję swoje emocje, które chcę na zawsze zapamiętać. Inspirują mnie ludzie napotkani na mojej drodze – ci, którzy odchodzą i ci, którzy pozostają w moim życiu. Zachwyca mnie piękno chwili, a jej ulotność sprawia, że chcę tworzyć. W moich pracach widać więź z mazurskim i morskim pejzażem. Malarstwo jest dla mnie odbiciem twórcy.

Dużą część mojej twórczości stanowią abstrakcyjne obrazy dużego formatu. Niejasne, łagodne, subtelne, niedopowiedziane. To prześwity moich wspomnień… Pociąga mnie gra kolorów, które nigdy nie są jaskrawe, a jednak wymowne i bardzo dla mojego malarstwa charakterystyczne. Moje malarstwo abstrakcyjne jest kobiece i delikatne. Każdy obraz zaopatrzony jest w głęboko indywidualny, poetycki opis, który wprowadza widza w mój świat. Obraz i słowo tworzy całość.

Maluję również obrazy olejne na płótnie oraz starych, stuletnich deskach z duszą, które pochodzą z Mazur, Warmii i Beskidów. Motywy marynistyczne, roślinne i pejzaże to tematyka bardzo mi bliska ze względu na ukochanie polskiego morza oraz Warmii i Mazur, z którymi jestem emocjonalnie związana.

 

*

Wystawy i współpraca z galeriami sztuki:

Wystawa poplenerowa malarstwa „Impresje Opola” Opole 2019r.

Wystawa zbiorowa malarstwa „Indywidualizm” Klub Nauczyciela Bielsko – Biała 2018r.

Wystawa malarstwa „Przestrzenie emocjonalne” Galeria Next  Bydgoszcz 2018r.

Wystawa poplenerowa „Barwy Wschowy” Wschowa 2018r.

Wystawa w Aperia Design Warszawa 2018r.

I Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda  Galeria Szyb Wilson Katowice 2017r.

Mazowiecki Dom Aukcyjny

Pragaleria Warszawa

Galeria Sztuki Next Bydgoszcz

Galeria Sztuki Xanadu Warszawa

Galeria Sztuki Desa Kraków

Showroom Stacja Dizajn Wrocław

Showroom Decosteel Puławy

Showroom  Concept Store Pabianice

Showroom  Upstore Katowice

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s